Корзина
4 отзыва
Українці від завтра зможуть продавати електроенергію з приватних сонячних і вітрових установок
Контакты
Sun Beam
+38067773-38-89
+38063611-22-08
Отдел продаж
УкраинаДнепропетровская областьДнепр
Карта

Українці від завтра зможуть продавати електроенергію з приватних сонячних і вітрових установок

Українці від завтра зможуть продавати електроенергію з приватних сонячних і вітрових установок

В Україні зростає виробництво електроенергії сонячними і вітровими станціями

     Закон України, який дозволяє приватним домогосподарствам, оснащеним сонячними і вітровими електрогенеруючими установками, продавати надлишки електроенергії енергоринку, оприлюднений у газеті «Урядовий кур'єр» сьогодні, 29 липня, і набирає чинності від завтрашнього дня, 30 липня, повідомляє Уніан.
Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» визначає, що потужність таких установок не повинна перевищувати 30 кВт, а вартість електроенергії встановлюватиметься Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. При цьому закон дозволяє продавати таку електроенергію без ліцензії.
      Закон також знижує тариф для сонячних електростанцій потужністю більше 10 МВт приблизно удвічі.
«Цей законопроект дозволить до кінця року заощадити 1 млрд грн на енергоринку ... Він відновлює справедливість», ― зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час розгляду документа 4 червня.
      Відповідно до закону, також скасовується правило «місцевої складової». Замість нього вводиться стимулюючий коефіцієнт, що застосовується до "зеленого тарифу". У разі, якщо компанія при будівництві енергоустановки використовувала 30% українського обладнання, доплата становить 5% до тарифу, а якщо частка українського обладнання становить 50%, то доплачуватиметься 10% до тарифу.
   14 липня президент Петро Порошенко підписав відповідний закон, яким вносяться зміни до законів «Про альтернативні види палива», «Про електроенергетику» та «Про засади функціонування ринку електричної енергії України».
facebook twitter

http://www.gazeta.lviv.ua/

Предыдущие статьи
social-icon
Loading...